Novacura team trip 1 - Nasza historia

Historia firmy Novacura

Rok 2005, gdzieś w Göteborgu w Szwecji…

Założyciele firmy Novacura kierowali się wspólną ambicją: chcieli dostarczać firmom rzeczywiste korzyści poprzez łączenie skutecznych procesów biznesowych z efektywnymi rozwiązaniami IT.

„Dlaczego nasi klienci mieliby dostosowywać się do statycznych systemów, mogąc uzyskać dostęp do efektywnego rozwiązania opracowanego pod kątem ich działalności?”

Właśnie wtedy dostrzegliśmy korzyści związane z oferowaniem dobrego rozwiązania i niezbędnych narzędzi przeznaczonych dla konkretnej firmy zamiast JEDNEGO uniwersalnego systemu i JEDNEGO rozwiązania. Na rynku było też ogromne zapotrzebowanie na dostawców, którzy umieliby skoncentrować się na działalności biznesowej i jej wymogach, traktując je jako punkt wyjścia, nie samo narzędzie.

W efekcie w lutym 2005 r. powstała firma Novacura. Na początku 2006 r. zatrudniliśmy pierwszego projektanta systemów. Obecnie firma zatrudnia prawie 100 stałych pracowników w 11 lokalizacjach w sześciu krajach i kilkoro zaangażowanych konsultantów z różnych krajów, którzy regularnie otrzymują zadania do realizacji we wszystkich zakątkach świata.

Z roku na rok firma systematycznie się rozwija.

Jako firma dążymy do tego, by stopniowo rozszerzać działalność, a w miarę zwiększania liczby i wielkości zamówień zatrudniamy kolejne osoby. Od samego początku nasza siedziba znajduje się w dzielnicy Nya Hovås w miasteczku Billdal, położonym około 20 km od Göteborga.

Przeczytaj więcej na naszej stronie na temat kariery